Рясні, тривалі місячні - самооцінка виділень крові під час менструації Оновлення в 2024
пн,ср,пт 9:00-18:00 10:00-16:00
нд 9:00-15:00 (call center)

вул. Новокостянтинівська 15/15

Телефонуйте нам 044 299-28-00
067 521-49-29
пн, ср, пт 9:00 - 18:00 10:00 - 16:00

ЩО ТАКЕ МЕНОРАГІЯ?

Менорагія не є нормальним станом для жіночого організму. Норма для менструального циклу — від 3 до 7 днів (+/- 2 дня).

Навіть якщо даний стан Вам нічим не заважає, якщо Ви абсолютно не відчуваєте болю, якщо Вас абсолютно нічого не турбує, то все ж залишати без уваги місячні рясні, вважаючи їх особливістю організму, дуже небезпечно.

Поліменорея: симптоми

  • Поява крові в інтервалі між місячними;
  • Поява сильного болю під час менструації, зокрема, якщо раніше болю не траплялося;
  • Проміжок між менструаціями менше трьох тижнів, від першого дня попередньої до початку наступної;
  • Зміна виділень;
  • Більше двох-трьох днів сильні, рясні місячні зі згустками;
  • Тривалість подібних місячних більше семи днів.

Наші переваги
img

В арсеналі нашого медичного центру - сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Лабораторні дослідження проводяться на базі власної діагностичної лабораторії.

img

Лікування проводиться тільки відповідно до міжнародних рекомендацій і стандартів ВООЗ, стандартами діагностики та лікування міністерства охорони здоров'я України, з огляду на світовий досвід провідних фахівців.

img

З першого дня роботи ми дотримуємося індивідуального підходу до проблеми кожного клієнта, так як переконані, що це запорука ефективного лікування і мінімальний ризик появи ускладнень.

img

Прийом і лікування проводять висококваліфіковані фахівці. Ми приділяємо особливу увагу підбору персоналу, а також створюємо всі умови для їх професійного зростання і вдосконалення.

img

Нас рекомендують своїм близьким, а значить - довіряють. Більше 50% пацієнтів приходять до нас за рекомендацією своїх близьких, рідних або знайомих.

Терміни та результати можуть відрізнятися, в залежності від організму пацієнта
Подивіться

МЕТОДИ САМООЦІНКИ НАДМІРНИХ ВИДІЛЕНЬ КРОВІ ПІД ЧАС МЕНСТРУАЦІЇ

Симптоми рясної менструації

Рясні менструації характеризуються наступними проявами і симптомами:

  • кількість виділеної крові перевищує норму в 2-3 рази (часто це важко виміряти, але стандартна кількість виділень не повинна перевищувати 2-3 столові ложки);
  • необхідність змінювати прокладку або тампон не рідше одного разу на годину протягом дня або частіше;
  • потреба змінювати прокладку або тампон вночі протягом усіх місячних;
  • використання кількох прокладок одночасно для контролю та виключення ризику протікання;
  • тривалість місячних перевищує 7 днів;
  • згустки крові великого розміру;
  • необхідність змінювати прокладку або тампон вночі.

Самопочуття жінки при рясних місячних також змінюється. Часто спостерігаються: постійна втома, блідість шкіри, задишка, болючі спазми внизу живота, запаморочення, прояви анемії. Також знижується звична активність.

Причини рясної менструації

До основних причин рясної менструації належать:

  1. Гормональний збій. Протягом місяця внутрішній шар матки (ендометрій) наростає. Під час менструації він виходить у вигляді виділень. Гормональний збій може призвести до розвитку потовщеного ендометрію, що і призводить до рясних виділень.
  2. Відсутність овуляції. Це процес, коли яйцеклітина виходить із яєчника. Його відсутність призводить до потовщення ендометрію і рясних виділень.
  3. Поліпи та фіброми в матці. Поліп — наріст на слизовій, а фіброма — доброякісне новоутворення. Вони можуть призвести до рясних і тривалих менструацій.
  4. Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) — хламідіоз, трихомоніаз, гонорея тощо.
  5. Невеликі та негормональні внутрішньоматкові спіралі.
  6. Позаматкова вагітність та викидень. Коли запліднена яйцеклітина починає розвиватися не в порожнині матки і розвивається позаматкова вагітність або у жінки розвивається викидень — може розвинутися кровотеча. У цій ситуації її не варто плутати з менструацією, і потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.
  7. Рак матки, шийки матки та яєчників рідко, але може призводити до рясних місячних.
  8. Аденоміоз. Процес, коли залози у слизовій оболонці матки вростають у стінку матки, викликаючи болючі та рясні менструації.
  9. Прийом деяких препаратів. КОК, НПЗП, препарати для розрідження крові.

Також рясні менструації викликають: порушення роботи щитовидної залози, ендометріоз, патології нирок і печінки, СПКЯ. Існують й інші можливі причини. Для їх визначення в кожному конкретному випадку потрібна консультація лікаря-гінеколога та проведення обстеження.

Коли слід звернутися до лікаря?

1 із 5 жінок, які мають рясні місячні, звертається за допомогою до лікаря. На рясні місячні організм кожної жінки реагує по-різному. Деякі жінки реагують на них абсолютно спокійно або навіть не підозрюють про їх наявність. А у деяких вони викликають втому, задишку та анемію. При появі подібних симптомів і наявності рясних місячних протягом більше 7 днів рекомендується звернутися за допомогою до лікаря.

Рясні менструації не належать до ситуацій, які загрожують життю. Але іноді їх можна сплутати зі справжньою кровотечею. Якщо місячні настільки рясні, що потрібно змінювати прокладку або тампон частіше, ніж один раз на годину, а це триває кілька годин — необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Можна також викликати швидку допомогу.

У будь-якій ситуації слід покладатися на власне самопочуття. Якщо рясні місячні приносять дискомфорт — також варто проконсультуватися зі своїм гінекологом.

Гіперменорея та перші менструації

Під час перших місячних у житті дівчат часто спостерігаються нерегулярні цикли. Вони можуть тривати всього пару днів або, навпаки, кілька. Також місячні можуть бути мізерними або рясними. Це пов’язано з нестабільним гормональним фоном і фактом появи циклу.

Але рясні менструації у підлітків зустрічаються вкрай рідко. Якщо вони приносять дискомфорт або тривають кілька циклів поспіль — краще звернутися до дитячого гінеколога. Він може призначити обстеження для пошуку причин стану. Наприклад, аналіз крові та УЗД. Як лікування часто призначаються НПЗП, транексамова кислота та гормони.

Джерела:

ЛІКУВАННЯ МЕНОРАГІЇ

Існує два види менорагії, первинна, що виникає одночасно з менструаціями, і вторинна, вона виникає після періоду, коли місячні вже пройшли.

Якщо у вас немає нормального менструального циклу, як правило, це є симптомом серйозних гінекологічних захворювань. Це може бути ендометріоз, підслизова (субмукозна) лейоміома матки, поліпи, гіперплазія ендометрію. Рясні менструації також можуть бути пов’язані з розладом процесу згортання крові (наприклад, при тромбоцитопенії) або ендокринними порушеннями — дисфункцією щитоподібної залози, надниркових залоз.

Рясні місячні — лікування починається, в першу чергу, з ультразвукової діагностики та виявлення можливих патологій або хвороб.

Рясні місячні лікування буває медикаментозним і хірургічним. При виявленні анемії не варто займатися самолікуванням, приймаючи добавки заліза. Безконтрольне лікування може зашкодити.

У медичному центрі «Здоров`я родини TreeAmed» досвідчені гінекологи-ендокринологи проведуть обстеження і виявлять причину гіперменореї.

Обстеження при менорагії включає в себе: загальний гінекологічний огляд, клінічний аналіз крові, аналіз крові на згортання (коагулограму), а також обстеження гормонального дзеркала і в разі потреби, функціональні тести щитоподібної залози. Для виключення інфекційного фактора береться мазок з піхви та шийки матки.

Обов’язковим є проведення ультразвукової діагностики органів малого таза в різні періоди менструального циклу на 7 і 21 день менструального циклу.

НАВІЩО ПОТРІБНА УЗД ДІАГНОСТИКА?

При виявленні під час ультразвукового дослідження патології з боку матки (поліпи, підслизовий міоматозний вузол, надмірне розростання ендометрія (гіперплазія)) обов’язковим показанням є проведення гістероскопії (гістерорезектоскопії з видаленням патологічного новоутворення – поліпа, вузла). Також призначається біопсія і гістологічне дослідження тканини ендометрію і віддаленого новоутворення.

Це дозволяє гінекологу-ендокринологу, по-перше, виключити злоякісний процес в порожнині матки, по-друге, призначити правильне лікування.

ПЕРЕВАГИ ГІСТЕРОРЕЗЕКТОСКОПІЇ

Раніше застосовувалось діагностичне вишкрібання порожнини матки, що є застарілим методом.

При «сліпому» вишкрібанні порожнини матки немає впевненості в повному видаленні патологічних тканин, крім того, груба травматизація порожнини матки при вискоблюванні кюреткой призводить до виникнення спайок в порожнині матки (синехій), результатом чого є безпліддя.

«Золотим стандартом» діагностики захворювань порожнини матки у всьому світі визнана гістерорезектоскопія, при виконанні якої під контролем цифрової оптики прибираються патологічні вогнища в межах змінених тканин, без травматизації здорової тканини, а для біопсії забираються крихітні (до 2 мм) шматочки тканини ендометрія. У нашій клініці застосовується лазерне видалення поліпів.

Будьте здорові!

Запишіться на прийом

Дані не будуть передані третім особам

Схожi статті
Вартість послуг
Запитання-Вiдповiдь
Чому після місячних з'являються коричневі виділення?
+
Мажучі виділення після місячних – це нормально. Обумовлено це тим, що в кінці місячних крововтрата зменшується кров починає згортатися і набуває коричневого відтінку.
Рясні місячні після пологів – це нормально?
+
Ні. Необхідно звернутися до лікаря.
Чому бувають дуже рясні місячні зі згустками?
+
Причинами рясних місячних зі згустками може бути: внутрішньоматкова патологія (поліпи, гіперплазія, вузли в матці), доброякісні захворювання яєчників і матки, рак матки і шийки матки, гормональні порушення.
Можуть бути тривалі місячні після 45 років?
+
Можуть. Це може бути пов'язано як з фізіологічним коливанням гормонального фону, так і з наявністю гінекологічної патології.
Як зупинити тривалі місячні?
+
Необхідно звернутися до гінеколога і встановити причину тривалих місячних. Згідно виявленої патології буде призначена терапія.
Ніна, 23 роки Занадто довго мучилася і терпіла((( У мене все моє життя менструації тривали від 7 днів,.. а колись навіть мало не два тижні були!!)(((Дуже шкода, що стільки часу втратила через елементарний гормональний дисбаланс ((( Лікар, дуже хороша молода, Альбіна Шавкетівна, якісно як мені здається провела діагностику з визначення причин. Тепер п'ю таблички-і все як по годинах))))) Консультаційні послуги 825 грн. Консультація акушера-гінеколога Діагностичні дослідження 650 грн. Ультразвукове дослідження органів малого тазу - вагінальним датчиком Лікувальні маніпуляції та операції 8 670 грн. Гістерорезектоскопія І категорії складності (без урахування вартості наркозу) Аблялімова Альбіна Шевкетівна Лікар - акушер-гінеколог, лікар УЗД Стаж роботи 16 років https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2021/09/al3.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2021/09/al3-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/ablyalimova-albina-shevketovna-ua/ Коваленко Олена Геннадіївна Провідний лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД СТАЖ РОБОТИ 16 років https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2022/08/eg_dlya-sajta.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2022/08/eg_dlya-sajta-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/kovalenko-olena-gennadiivna/ Семенова Аліна Олегівна Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД СТАЖ РОБОТИ 5 роки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2022/08/ao_dlya-sajta.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2022/08/ao_dlya-sajta-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/semenova-alina-olegivna/ Серветник Лариса Сергіївна Лікар - акушер - гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, лікар УЗД СТАЖ РОБОТИ 29 РОКІВ https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2020/11/doc01.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2020/11/doc01-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/servetnik-larisa-serhiivna/ https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/2-23_1.jpg Варто розібратися, що таке менструальний нормальний цикл. Нормальним менструальним циклом вважається 28 днів +/- 7 днів. https://familyhealth.ua/ua/content/porushennya-menstrualnogo-tsiklu/ Порушення менструального циклу https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/ent_114_01.jpg Продовжуємо розмову про гістероскопію. Перш ніж познайомити Вас із хірургічною гістероскопією розглянемо цей дивовижний інструмент – гістероскоп. https://familyhealth.ua/ua/content/gisteroskop-hirurgichna-gisteroskopiya/ Гістероскоп. Хірургічна гістероскопія https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2023/03/normal-blood-color-during-menstruation.jpg Який нормальний колір менструації, а який свідчить про наявність патології. https://familyhealth.ua/ua/content/kolir-misyachnih-na-shho-zvernuti-uvagu/ Колір місячних: на що звернути увагу? https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/polikistoz_1-e1522173549748.jpg Багато хто думає, що співзвучно терміну, це якісь кісти в яєчниках і багато хто навіть припускають, що потрібно щось оперувати і видаляти ці кісти. https://familyhealth.ua/ua/content/shho-take-polikistoz/ Що таке полікістоз? https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/pochemy_bolit_niz_zhivota_u_zhenzhin.jpg Фіброміома матки - це найпоширеніша доброякісна пухлина жіночих статевих органів, яка зустрічається у 20-30% жінок репродуктивного віку. https://familyhealth.ua/ua/content/fibromioma-matki-ua/ Фіброміома матки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/maxresdefault_0.jpg Аденоміоз є різновидом ендометріозу. Щоб зрозуміти, що це за стан, згадаємо, що собою являє ендометріоз. https://familyhealth.ua/ua/content/adenomioz-ua/ Аденоміоз https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/images.jpg Гістерорезектоскопія - це мінімально інвазивна гінекологічна процедура, при якій оптичний прилад вводиться через шийку матки в порожнину матки для хірургічного лікування різних типів внутрішньоматкової патології. https://familyhealth.ua/ua/content/gisterorezektoskopiya-ua/ Що таке гістерорезектоскопія https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/shutterstock_168167666.jpg Аномаліями називають вроджені порушення анатомічної структури органів - відхилення величини, форми, пропорцій, симетрії і розташування. https://familyhealth.ua/ua/content/anomaliyi-rozvitku-matki/ Аномалії розвитку матки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/intimnaya_plastika.jpg Внутрішньоматкові синехії або синдром Ашермана - це перегородки, що розростаються в порожнині матки, які призводять до зменшення обсягу матки, її зрощення і безпліддя. https://familyhealth.ua/ua/content/vnutrishnomatkovi-sinehiyi/ Внутрішньоматкові синехії https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/82853833-hello-sehat.jpg Яку небезпеку може становити для вас міома матки? Це новоутворення щедро забезпечено кровоносними судинами з дуже тонкими стінками. https://familyhealth.ua/ua/content/mioma-matki-ua/ Міома матки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/izbavitsya-ot-vzdutiya-i-gazov.jpg Ендометріоз — це доброякісне гормонозалежне захворювання, поширене в гінекології, при якому клітини ендометрію (внутрішньої оболонки матки) розростаються за межами цієї оболонки. https://familyhealth.ua/ua/content/endometrioz-ua/ Ендометріоз https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/pcos-cysts.jpg СПКЯ (синдром полікістозних яєчників) - це багатофакторне захворювання, яке зумовлене дефіцитом певних ферментів, які перетворюють чоловічі статеві гормони на жіночі. https://familyhealth.ua/ua/content/yak-likuvati-polikistoz/ Як лікувати полікістоз? https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/depositphotos_9410241-stock-photo-doctor-and-family.jpg Термин этот имеет греческие корни. В переводе «гистеро» – матка,«скопия» – осматривать. https://familyhealth.ua/ua/content/gisteroskopiya-matki-ua/ Гістероскопія матки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/08/istock_53050534_large.jpg Женский организм – механизм сложный и хрупкий. Десятки факторов могут влиять на его функции и не всегда это влияние положительное. https://familyhealth.ua/ua/content/gisteroskopiya-i-bezpliddya/ Гістероскопія і безпліддя https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/07/o-gynecologist-facebook.jpg Сьогодні ми поговоримо з Вами про поліпи, їх діагностику, причини появи та методи лікування. https://familyhealth.ua/ua/content/vidalennya-polipa-matki/ Видалення поліпа матки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/07/colon_polyps_removal.jpg Поліпи ендометрію є розростання внутрішньої оболонки матки, і відносяться до доброякісних процесів у середовищі слизової оболонки. https://familyhealth.ua/ua/content/polip-v-mattsi/ Поліп в матці

Файли cookies

Для персоналізації сервісів ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використання сайту, ви погоджуєтеся з цим. Подробиці про файлах cookies і про обробку ваших даних - в Політиці конфіденційності.

оберіть мову сайту
x
Skip to content