пн-пт 8:00 - 19:00 9:00 - 16:00
нд 9:00 - 15:00 (call center)

вул. Новокостянтинівська 15/15

Телефонуйте нам 044 299-28-00
067 521-49-29
пн-пт 8:00 - 19:00 9:00 - 16:00

Грижа складається з грижового вмісту, грижових воріт і грижового мішечка. По суті, спосіб утворення грижі один: через формування слабкого місця в тому чи іншому місці передньої черевної стінки, внутрішні тканини виходять за межі свого нормального розташування. З навколишнім середовищем, грижове вміст не контактує, оскільки грижової мішок це шкіра, фасції, сполучні тканини.

ЯКІ БУВАЮТЬ ГРИЖІ ЖИВОТА?

Грижі живота називають зовнішніми черевними грижами. Це найчастіші грижі. Особливістю черевних гриж є вихід їх під шкіру на передню або бічну стінку живота. Грижі класифікують відповідно можливості їх вправлення, тобто маленька грижа може «йти всередину» при прийнятті горизонтального положення, або при легкому натисканні пальцями. Якщо грижа вже досягла великих розмірів, викликає різкі больові відчуття – не намагайтеся самостійно її вправити – терміново звертайтеся до хірурга.

З огляду на різне розташування, зовнішні черевні грижі ділять на: пахові, стегнові, пупкові, околопупочні. Але всі ці грижі живота мають одне загальне лікування – оперативне – герніопластика.

Вам необхідно звернутися до лікаря хірурга якщо у Вас:

 • Ущільнення і випинання на середній лінії живота
 • Припухлість в пахової області
 • Випинання в області пупка

 

Повна вартість герніопластики – лікування грижі живота (Київ)

/ЗАГАЛЬНИЙ НАРКОЗ/*

Послуга Тривалість Вартість
1. Консультація хірурга 60 хвилин 550 грн У вас немає діагнозу:

базова вартість

14 260 грн

2. Доопераційний пакет аналізів + забір крові 15 хвилин 1 730 грн У вас є діагноз, але немає аналізів:

базова вартість

13 710 грн

3. Доопераційна консультація хірурга та анестезіолога 30 хвилин 300 грн У вас є діагноз та всі аналізи:

 базова вартість

11 980 грн

4. Алергопроби (безпосередньо перед операцією) 10 хвилин 0 грн
5. Внутрішньовенний наркоз 1 730 грн
6. Хірургія гриж живота – герніопластика (з урахуванням вартості сітки) I категорія 60 хвилин 9 700 грн
7. Перебування в післяопераційній палаті 60-120 хвилин від 250 грн

 

*Дані ціни актуальні і наведені з метою ознайомлення. У таблиці вказаний базовий пакет послуг для даної операції, який застосовується в більшості випадків. Однак, він може відрізнятися, в залежності від складності лікування та індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Наші переваги

В арсеналі нашого медичного центру - сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Лабораторні дослідження проводяться на базі власної діагностичної лабораторії.

Лікування проводиться тільки відповідно до міжнародних рекомендацій і стандартів ВООЗ, стандартами діагностики та лікування міністерства охорони здоров'я України, з огляду на світовий досвід провідних фахівців.

З першого дня роботи ми дотримуємося індивідуального підходу до проблеми кожного клієнта, так як переконані, що це запорука ефективного лікування і мінімальний ризик появи ускладнень.

Прийом і лікування проводять висококваліфіковані фахівці. Ми приділяємо особливу увагу підбору персоналу, а також створюємо всі умови для їх професійного зростання і вдосконалення.

Нас рекомендують своїм близьким, а значить - довіряють. Більше 50% пацієнтів приходять до нас за рекомендацією своїх близьких, рідних або знайомих.

Терміни та результати можуть відрізнятися, в залежності від організму пацієнта

ЯКІ БУВАЮТЬ ГРИЖІ ЖИВОТА І ЯК ВОНИ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ?

Причинами появи грижі живота є наступні фактори:

 • вроджена слабкість пахової і пупкового кільця;
 • втрата еластичності і міцності тканин черевної порожнини;
 • операції в недалекому минулому на органах черевної порожнини;
 • підвищений внутрішньочеревний тиск: при сильному кашлі, підйом вантажів, важка тривала фізична робота;
 • надмірна вага, з переважанням вісцерального жиру.

Найчастіше грижі черевної порожнини зустрічаються у чоловіків, людей похилого віку і дітей. Частота гриж живота у чоловіків пояснюється рядом анатомічних особливостей. Вузький таз, наявність зовнішнього та внутрішнього отворів пахового каналу, сім’яного канатика, підйом вантажів – роблять чоловіків уразливими.

ЯК ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ГРИЖА ЖИВОТА? ЧИМ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА?

Першою ознакою появи гриж живота: пахової, пупкової, стегнової, є самостійне виявлення на шкірі живота круглого, невеликого освіти в вигляді горбка, шишки, кульки, який можна промацати. Найчастіше, це безболісне утворення, яке на перших порах може самостійно «йти» або «ховатися», але з часом це округле утворення може збільшуватися в розмірах і почати турбувати. Цей етап називається формування грижового мішка. Безумовно, при перших ознаках появи грижі, правильним буде звернутись до лікаря-хірурга для постановки діагнозу і вибору правильної тактики лікування-герніопластики. При затягуванні візиту до хірурга і відсутності лікування, з часом, грижові ворота збільшуються, обсяг грижового мішка стає більше і є присутнім ризик потрапляння частини якогось внутрішнього органу. Саме це є небезпечним ускладненням грижі. Ціна зволікання – дуже висока! Здавлювання тканин і органів черевної порожнини (кишечник, сальник, насіннєвий канатик) може викликати біль, а в подальшому – утиск і омертвіння тканин, що в свою чергу призводить до кишкової непрохідності, перитоніту.

ЯК ЛІКУЄТЬСЯ ГРИЖА?

Сьогодні існує не так багато методів лікування гриж. Народні методи лікування гриж, лікувальні вправи для зміцнення м’язів черевного преса, метод носіння бандажа, щадний спосіб життя … все в результаті закінчується оперативним хірургічним лікуванням – видаленням грижі (герніопластикою). Найбільш правильним рішенням буде звернутись до хірурга відразу, як тільки Ви помітили перші ознаки і симптоми формування грижі.

Операція з приводу видалення грижі називається герніопластика. Герніопластика може бути виконана звичайним, традиційним методом або за допомогою лапароскопії. Лапароскопічним методом, найчастіше лікується-видаляється грижа великих розмірів з ознаками защемлення. У медичному центрі “Здоров’я родини TreeAmed” герніопластіка проводиться виключно хірургічним шляхом, оскільки багаторічна практика наших лікарів (як і світова) довела велику ефективність даного способу.

Герніопластика може бути натяжна і ненатяжна. Суть герніопластики натяжним способом дуже проста: після вправляння грижі, в зоні формування грижових воріт, хірург в асептичних умовах зіставляє тканини і зшиває їх. Цей метод герніопластики має ряд недоліків. Після видалення грижового мішка і зшивання грижових воріт – тканини знаходяться в постійному натягу. Потрібен дуже довгий відновний період і строгий щадний режим. При найменшій напрузі, підвищенні внутрішньочеревного тиску (кашель, чхання, підняття тяжкості, запор, різкий рух …) – з’являється ризик неправильного, некоректного рубцювання, розходження швів і стрімко зростає ймовірність рецидиву. І все хірургічне лікування втрачає будь-який сенс.

Саме тому, сучасні хірурги віддають перевагу ефективному способу хірургічного лікування гриж – герніопластики НЕ натяжним методом. Суть методики полягає в хірургічному усуненні грижових воріт і формування стінки очеревини з використанням поліпропіленової сітки. В результаті, після операції відсутній натяг тканин, відбувається швидке загоєння, легкий відновний період, мінімальний відсоток повтору захворювання. Цей хірургічний метод лікування гриж живота (пахової грижі, пупкової грижі, стегнової грижі) зарекомендував себе як ефективний.

ВИДАЛЕННЯ ГРИЖІ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ЗДОРОВ’Я РОДИНИ»

У медичному центрі «Здоров’я родини» застосовується сучасний метод лікування пахових гриж, стегнових і пупкових гриж, розмір яких не перевищує 5 сантиметрів.

У стерильній операційної, в асептичних умовах досвідчений хірург зробить операцію з видалення грижі методом герніопластики НЕ натяжним способом із застосуванням лазерної та радіохвильової хірургії. У своїй роботі ми використовуємо імплант – спеціальну поліпропіленову сітку, яка є золотим стандартом герніопластики (пластики гриж живота). Протягом місяця після операції, така поліпропіленова сітка формує в області колишніх грижових воріт міцний і еластичний каркас, при цьому не відбувається натягнення тканин в області грижових воріт. Застосовуючи цей метод лікування гриж, використання даної сітки, дає 100% гарантію безпеки і відсутності рецидивів. Для ефективного лікування гриж живота, для отримання позитивного результату видалення пахової, стегнової або пупкової грижі, лікарі-хірурги рекомендують звертатися відразу, як тільки Ви помітите перші ознаки грижі. Будь-яке захворювання, а особливо хірургічного сегмента краще і легше лікується на ранніх етапах.

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ РАДІОХВИЛЬОВОЇ І ЛАЗЕРНОЇ ХІРУРГІЇ ПІД ЧАС ОПЕРАЦІЇ ГЕРНІОПЛАСТИКА НЕНАТЯЖНИМ МЕТОДОМ:

 • мінімальна травматизація тканин і органів під час операції герніопластики ненатяжним методом (для розсічення тканин скальпель не використовується);
 • швидке загоєння ран після операції лікування грижі;
 • мінімальна крововтрата під час операції;
 • практично повна відсутність рецидивів після операції герніопластики;
 • загальний час перебування в клініці від 3 до 5 годин;
 • поєднання радіохвильової і лазерної хірургії при операції лікування гриж методом герніопластики дозволяють домогтися результату в лікуванні.

Знеболювання під час операції з приводу хірургічного лікування гриж – герніопластики

При оперативному лікуванні гриж використовується тільки сучасна анестезія. Як правило, операція по видаленню грижі (стегнової, пупкової, пахової) проходить під місцевою або комбінованої (поєднання внутрішньовенного наркозу та місцевої анестезії) анестезією в залежності від показань для операції, методів лікування і побажання пацієнта.

ЕТАПИ ЛІКУВАННЯ ПУПКОВОЇ ГРИЖІ, ПАХОВОЇ ГРИЖІ, СТЕГНОВОЇ ГРИЖІ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ЗДОРОВ’Я РОДИНИ»

 • Консультація лікаря-хірурга.
 • Постановка точного діагнозу, вибір методу оперативного лікування, призначення необхідного передопераційного обстеження, вибір методу анестезії.
 • Операція герніопластіка ненатяжним методом. Час перебування в клініці – від 3 до 5 годин.

ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНА ПІДГОТОВКА ПЕРЕД ЛІКУВАННЯМ ГРИЖІ

У медичному центрі «Здоров’я родини», операція з приводу видалення неускладнених гриж (пахової, стегнової і пупкової) – це планова операція.

Для виконання операції, необхідно обстеження пацієнта в такому обсязі:

 • Загальний аналіз крові.
 • Загальний аналіз сечі.
 • Коагулограма.
 • Біохімічний аналіз (печінкові та ниркові проби).
 • Обстеження на ВІЛ, гепатит В, гепатит С, сифіліс.
 • Група крові і резус-приналежність.
 • ЕКГ (при загальному наркозі).
 • УЗД органів черевної порожнини.

Для виконання операції герніопластики під місцевою анестезією спеціальної підготовки не потрібно. При виборі анестезії у вигляді загального наркозу, потрібна стандартна підготовка: нічого не їсти, нічого не пити, напередодні операції виключити жирну і важку їжу.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОПЕРАЦІЯ ГЕРНІОПЛАСТИКА В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ЗДОРОВ’Я РОДИНИ»

Найчастіше пацієнтам не зрозуміло, як формується ціна операції і що конкретно входить в заявлену вартість?

У медичному центрі «Здоров’я родини» вартість операції з видалення грижі пахової, пупкової, стегнової, становить від 9 700 гривень.

У вартість лікування грижі входить:

 • Операція в умовах сучасної і обладнаної операційної з використанням лазера і радіохвильового ножа;
 • Вартість поліпропіленової сітки;
 • Вартість витратних матеріалів;
 • Вартість знеболювання – місцева анестезія;
 • Перебування в палаті після операції герніопластики.

За бажанням пацієнта можливе проведення операції під загальним наркозом, вартість наркозу оплачується додатково, згідно прайсу:

 • Внутрішньовенний наркоз – II ступеня складності-ціна 1 730грн.

ПРОФІЛАКТИКА ГРИЖ ЖИВОТА

Що ж потрібно робити, щоб уникнути появи гриж живота і, тим більше, лікування у вигляді операції?

 • Міцні м’язи живота. Перш за все, подбайте про м’язовий каркас живота – регулярні і помірні вправи для преса допоможуть зміцнити м’язи живота.
 • Випорожнення кишечнику. Воно повинно бути регулярним, один раз в день. Регулярно харчуйтеся, насичуйте свій раціон рослинними продуктами. Пам’ятайте, часті запори, і нерегулярні випорожнення – підвищують внутрішньочеревний тиск і можуть спровокувати появу грижі.
 • Вага. Слідкуйте за своєю вагою, зайва вага, особливо концентрація ваги в черевній порожнині (скупчення вісцерального жиру) – сприяє появі гриж.

Подбайте про себе і будьте здорові!

Запишіться на прийом
Дані не будуть передані третім особам
Схожi статті
Вартість послуг
Лікувальні маніпуляції та операції 8 000 грн. Хірургія гриж живота - герніопластика (з урахуванням вартості сітки) I категорія Лікувальні маніпуляції та операції 9 640 грн. Хірургія гриж живота - герніопластика (з урахуванням вартості сітки) II категорія Лікувальні маніпуляції та операції 11 450 грн. Хірургія гриж живота - герніопластика (з урахуванням вартості сітки) III категорія Тарасюк Генадій Пилипович Лікар-хірург, хірург-проктолог вищої категорії Стаж роботи 24 роки https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/07/0008_DSC_0102.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/07/0008_DSC_0102-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/tarasyuk-hennadiy-pylypovych/

Файли cookies

Для персоналізації сервісів ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використання сайту, ви погоджуєтеся з цим. Подробиці про файлах cookies і про обробку ваших даних - в Політиці конфіденційності.