пн-пт 8:00 - 19:00 9:00 - 16:00
нд 9:00 - 15:00 (call center)

вул. Новокостянтинівська 15/15

Телефонуйте нам 044 299-28-00
067 521-49-29
пн-пт 8:00 - 19:00 9:00 - 16:00

Така кровотеча є фізіологічною і небезпеки для жінки не несе. Тривалість такої кровотечі може бути від одного до семи днів, причому в середині циклу вона буде особливо рясною, а потім піде на затихання.

ЛІКУВАННЯ метрорагії В КЛІНІЦІ «Здоров`я родини»

Будь-які маткові кровотечі, не пов’язані з менструацією  – це сигнал організму про те, що в сфері репродуктивної стався той чи інший збій, найчастіше – досить серйозний. Визначити його причину і характер цього збою може тільки лікар гінеколог-ендокринолог вищої кваліфікації, а значить, звертатися до лікаря необхідно негайно, не чекаючи, чи пройде кровотеча самостійно. Такі кровотечі в більшості випадків виникають через розрив капілярів або судин глибокої локалізації, поліпи можуть також призвести до виникнення хвороби метрорагія, не рахуючи вже раку матки.

У медичному центрі «Здоров`я родини» досвідчені лікарі гінекологи-ендокринологи зможуть виявити причину появи кровотечі з статевих органів, використовуючи сучасні і кращі на сьогоднішній день діагностичні методики, які можуть виявити навіть приховані причини кровотечі.

Діагностика маткових кровотеч

  • Гінекологічний огляд (для виключення кровотечі з шийки матки або піхви);
  • Ультразвукове дослідження органів малого таза, яке дозволяє оцінити структуру міометрія, виявити і визначити розміри міоматозних вузлів, поліпів і вогнищ внутрішнього ендометріозу. Крім того, ультразвукове дослідження дозволяє виключити маткову і позаматкову вагітність;
  • Основним етапом діагностики та диференціальної діагностики є роздільне вишкрібання слизової оболонки каналу шийки матки і тіла матки;
  • Діагностичне вишкрібання проводять під контролем гістероскопії. Під час гістероскопії можна виявити не видалені при вискоблюванні поліпи і обривки слизової оболонки матки, міоматозні вузли, ендометріоїдні ходи.
Наші переваги

В арсеналі нашого медичного центру - сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Лабораторні дослідження проводяться на базі власної діагностичної лабораторії.

Лікування проводиться тільки відповідно до міжнародних рекомендацій і стандартів ВООЗ, стандартами діагностики та лікування міністерства охорони здоров'я України, з огляду на світовий досвід провідних фахівців.

З першого дня роботи ми дотримуємося індивідуального підходу до проблеми кожного клієнта, так як переконані, що це запорука ефективного лікування і мінімальний ризик появи ускладнень.

Прийом і лікування проводять висококваліфіковані фахівці. Ми приділяємо особливу увагу підбору персоналу, а також створюємо всі умови для їх професійного зростання і вдосконалення.

Нас рекомендують своїм близьким, а значить - довіряють. Більше 50% пацієнтів приходять до нас за рекомендацією своїх близьких, рідних або знайомих.

Терміни та результати можуть відрізнятися, в залежності від організму пацієнта
Подивіться

Пошук причин виникнення кровотеч. Визначення ефективних шляхів вирішення

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ В КЛІНІЦІ «ЗДОРОВ’Я РОДИНИ»

Лікування маткової кровотечі включає в себе хірургічний гемостаз (вишкрібання) під контролем гістероскопії і профілактику повернень кровотечі. Слизова оболонка каналу шийки матки, а також тіла матки окремо вискоблюється, а зішкріб направляється на гістологічне дослідження. Виняток становлять тільки маткові кровотечі в підлітковому віці (ювенільні кровотечі при становленні менструального циклу). Спроба перешкоджати кровотечі у жінки репродуктивного, пременопаузального і менопаузального віку за допомогою гормональних препаратів неприпустима через небезпеку пропустити злоякісний процес в матці, основним симптомом якого, також є маткова кровотеча. Більш того, категорично забороняється проводити медикаментозне маточне лікування кровотечі для вагітних жінок, тому що відразу зростає загроза викидню.

На підставі результатів діагностичних досліджень гінекологи-ендокринологи медичного центру «Здоров`я родини» виберуть індивідуальну схему терапії та програму запобігання маткових кровотеч. Лікування маткової кровотечі варто починати тільки після належних аналізів або в разі екстреної ситуації.

Виділяють наступні види маткових кровотеч, в залежності від віку жінки:

  • дисфункціональні маткові ювенільні кровотечі в періоді статевого дозрівання;
  • дисфункціональні маткові кровотечі у жінок репродуктивного періоду;
  • маткові кровотечі при клімаксі, які часто вказують на наявність новоутворень в порожнині матки, як доброякісних (міоматозного вузли, поліпи), так і злоякісних;
  • маткові кровоті в період постменопаузи, тобто після певного періоду відсутності менструацій, завжди повинні розглядатися як загрозливий ознака наявності злоякісних новоутворень матки.

Якщо в пацієнтки виявлені маткові кровотечі, лікування проводиться тільки хірургічним методом. Часто доктор, який стикається з сильною кровотечею, не встигає правильно поставити діагноз і тільки термінова операція допомагає встановити характер хвороби. Тому, в нашій клініці завжди є спеціально підготовлена ​​операційна для таких випадків, адже здоров’я пацієнта в нас на першому місці. Ми прекрасно розуміємо, що час часто грає проти нас, тому намагаємося виконувати діагностику, всі необхідні аналізи максимально швидко. Особливо, якщо потрібно робити лікування маткових кровотечі в підлітків або старших жінок.

МАТКОВА КРОВОТЕЧА, ЯК ДІЗНАТИСЬ, ДЕ НОРМА, А ​​ДЕ ПАТОЛОГІЯ?

Є такі маткові кровотечі (метрорагія), коли поява кров’яних виділень із статевих шляхів жінки не пов’язані з вагітністю або менструацією (ациклічні). Вони мають різну інтенсивність і тривалість, обумовлені порушенням функціонального стану системи (гіпоталамус – гіпофіз – яєчники – наднирники). Система ця регулює гормональну функцію яєчників. Саме такі маткові кровотечі, причини виникнення яких і потрібно з’ясувати, є найбільш небезпечними для жіночого організму.

Симптоми і причини метрорагій

Метроррагії симптоми досить характерні, тому знайти різницю між нормальною кровотечею і аномальною часом досить складно. Адже вона може виникнути як в підлітковому, так і в дорослому віці. Більш того, є факти виникнення метроррагії і в старшому віці. Тому, варто спочатку роз’яснити, коли саме маткова кровотеча є нормою, а коли – симптомом серйозного захворювання. Існують маткові кровотечі у жінок практично всіх вікових груп, немає чіткого поділу на статус і спосіб життя. Багато що залежить від індивідуальних особливостей організму і будови матки.

Якщо вірити медицині, то нормальна причина маткової кровотечі – це тільки менструація. Її тривалість в середньому 1-5 днів, найбільша інтенсивність на третій день. При цьому сумарно втрачається близько 80 мл крові, що не дає негативного впливу на організм жінки. Такі крововтрати в більшості випадків протікають безболісно, ​​маткова кровотеча і їх симптоми може мати такі: невелика біль в області матки, тимчасовий підйом температури на 1-2 градуси, стомлюваність і різкі перепади настрою. Але такі симптоми повністю залежать від організму жінки. Більш того, в такому випадку можливі приховані причини кровотечі, що не залежать від менструального циклу. Такі симптоми дуже важко виявити самостійно, вони виявляться індивідуально, коли почнеться рецидив хвороби.

Існує, але рідко, ще різновид маткової кровотечі, яка вважається фізіологічною нормою. Вона виникає на перший тиждень вагітності, коли формується плід, який зростається з стінкою матки, при цьому розсовуючи її. У такому випадку можливе невелика кровотеча, яке припиняється через кілька днів. Маткова кровотеча в такому випадку має характерні симптоми: невелике свербіння в матці, ниючий легкий біль, до якої швидко звикаєш, кров характерного світлого кольору.

Існують маткові кровотечі і причини виникнення яких поки до кінця не з’ясовані. Вони виникають в дівчаток підліткового віку (до 14 років) і після менопаузи у жінок (від 45-55 років). Вони часто вже не рясні, болів не виникає, але рекомендується негайно звернутися до лікаря. Такі кровотечі в цьому віці можуть одночасно вказувати на якесь захворювання або ж на різку зміну структури епітелію матки, що вважається нормальним явищем.

У будь-якому випадку, маткова кровотеча, причини якої не пов’язані з менструальним циклом, вимагає негайного обстеження та діагностики. Адже вона може свідчити про велику кількість захворювань, з одного боку нешкідливих, а з іншого боку – небезпечних для жінки. Краще спочатку перестрахуватися, ніж потім платити великі гроші за лікування маткової кровотечі, аж до хірургічного втручання.

Запишіться на прийом
Дані не будуть передані третім особам
Схожi статті
Вартість послуг
Запитання-Вiдповiдь
Чи можна займатися спортом при матковій кровотечі?
+
Ні. Це може посилити кровотечу і збільшити обсяг крововтрати.
Що не можна їсти при матковій кровотечі?
+
Особливих обмежень в харчуванні немає. Не можна вживати алкоголь.
Які причини маткової кровотечі в менопаузі?
+
Їх може бути кілька: доброякісні утворення порожнини матки (поліп ендометрію, гіперплазія, лейоміома матки), рак матки або шийки матки, атрофія слизової піхви і матки.
Чи є різниця між матковою кровотечею і місячними?
+
Є. Місячні – це регулярний процес, що протікає тривалістю 4-8 днів з інтервалом 24-38 днів і крововтратою 5-80 мл за цикл. Все, що не входить в ці показники, вважається матковою кровотечею.
Чи можна зупинити маткову кровотечу?
+
Так, консервативним або оперативним методом.
Аблялімова Альбіна Шевкетівна Лікар - акушер-гінеколог, лікар УЗД Стаж роботи 13 років https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2021/09/al3.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2021/09/al3-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/ablyalimova-albina-shevketovna-ua/ Шкута Анатолій Миколайович Лікар - гінеколог вищої категорії Стаж роботи 27 років https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/09/0000_SHkuta-1.png https://familyhealth.ua/wp-content/uploads/2019/09/0000_SHkuta-1-300x272.png https://familyhealth.ua/ua/doctors/shkuta-anatolij-mikolajovich/

Файли cookies

Для персоналізації сервісів ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використання сайту, ви погоджуєтеся з цим. Подробиці про файлах cookies і про обробку ваших даних - в Політиці конфіденційності.