пн,ср,пт 9:00-18:00 10:00-16:00
нд 9:00-15:00 (call center)

вул. Новокостянтинівська 15/15

Телефонуйте нам 044 299-28-00
067 521-49-29
пн, ср, пт 9:00 - 18:00 10:00 - 16:00

Чоловіче безпліддя може мати причини, пов’язані з роботою і продуктивністю сперматозоїдів, але є також і статеві захворювання, збої в роботі гормональної системи, хвороби внутрішніх органів. Тому, причини чоловічого безпліддя можуть бути різні, і тільки професійний лікар може правильно виявити їх, ідентифікувати і призначити раціональне лікування.

ФОРМИ ЧОЛОВІЧОГО безпліддя

Є кілька різних форм чоловічої безплідності: секреторна та обтураційна.

Якщо у чоловіка виявлено безпліддя секреторної природи, це означає, що порушено процес формування сперматозоїдів. А от якщо є обтураційна форма – це перешкода сперматозоїдам потрапити на сечівник.

Безпліддя у чоловіків – це цілий комплекс факторів, що стосуються репродуктивної функції представників «сильної статі», що перешкоджають зачаттю дитину. Багато з них цілком можна вилікувати, або нейтралізувати хоча б на час, необхідний для продуктивного статевого акту. Але є деякі клініки, які можуть забезпечити ефективне лікування безпліддя Київ тривалий час, а деякі виявлені хвороби вилікувати назавжди. До того, безпліддя лікування завжди було і буде ефективним, адже у чоловіків немає таких фізіологічних проблем зі статевими органами, як у жінок.

Причини чоловічої безплідності:

 • Імунологічна безплідність;
 • Порушення сперматогенезу;
 • Крипторхізм;
 • Перенесені раніше інфекційні захворювання;
 • Несприятливі екологічні чинники (радіація, забруднення води/повітря);
 • Несприятливі фактори фізичного впливу та психологічні причини (перегрів/переохолодження, травма, неправильне харчування, стрес).

ЯКІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОВОДЯТЬСЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ СХЕМИ ЛІКУВАННЯ

Якщо виявлено відхилення при початковій діагностиці сперми чоловіка, призначається спеціальне дообстеження:

 • На наявність різних інфекцій сечостатевого тракту;
 • Мазок урогенітальний;
 • Береться на аналіз сік передміхурової залози;
 • Обов’язково робиться бактеріальний посів сперми;
 • Вивчається гормональний профіль чоловіка;
 • Проводиться дослідження антиспермальних антитіл;
 • Робляться загальноклінічні аналізи: повний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз на цукор, ліпідограма, печінкові проби;
 • Генетичне обстеження та виявлення прихованих мутацій.

Після отримання результатів аналізів лікар становить для Вас індивідуальну схему лікування. Лікування безплідності Київ може тривати багато часу або бути пройденим за кілька днів. Все залежить виключно від виявлених проблем або їхньої відсутності.

Наші переваги

В арсеналі нашого медичного центру - сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Лабораторні дослідження проводяться на базі власної діагностичної лабораторії.

Лікування проводиться тільки відповідно до міжнародних рекомендацій і стандартів ВООЗ, стандартами діагностики та лікування міністерства охорони здоров'я України, з огляду на світовий досвід провідних фахівців.

З першого дня роботи ми дотримуємося індивідуального підходу до проблеми кожного клієнта, так як переконані, що це запорука ефективного лікування і мінімальний ризик появи ускладнень.

Прийом і лікування проводять висококваліфіковані фахівці. Ми приділяємо особливу увагу підбору персоналу, а також створюємо всі умови для їх професійного зростання і вдосконалення.

Нас рекомендують своїм близьким, а значить - довіряють. Більше 50% пацієнтів приходять до нас за рекомендацією своїх близьких, рідних або знайомих.

Терміни та результати можуть відрізнятися, в залежності від організму пацієнта

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРИЧИНИ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Один із видів чоловічої безплідності – імунологічна безплідність. Справа в тому, що не тільки жіночий організм іноді може сприймати сперму чоловіка як стороннє тіло, з яким треба боротися, але і чоловічий організм іноді сприймає сперму подібним чином. Він продукує антиспермальні тіла, які, залежно від їх типу, прилипають до голівки або хвоста сперматозоїда, знерухомлюючи або знижуючи його проникні властивості. Така безплідність у чоловіків і лікування може мати різне, адже потрібно не тільки визначити збудника, а й знайти всі можливі негативні результати його діяльності.

Безпліддя у чоловіків та її причини може бути пов’язане і з порушенням сперматогенезу, тобто продукування сперматозоїдів. Такий його тип називається секреторним. Сперматозоїди або виробляються в кількості, недостатній для зачаття, або їхня активність дуже низька. Секреторна безплідність причини має, як правило, пов’язані з різними впливами на тканину яєчка. Поширена проблема – розширення розташованих у яєчках вен, чи варикоцеле. Це викликає порушення кровопостачання і, як наслідок, проблеми з утворенням нормальної сперми. Іноді проблема криється не в самих яєчках, а в сім’явивідних шляхах. Якщо виявлені такі симптоми або фактичні захворювання, тоді безпліддя у чоловіків призначають лікування негайно, при необхідності використовують хірургічне втручання.

Серед інших порушень працездатності чоловічих статевих органів виділяють крипторхізм, або не опущення яєчка в мошонку. Воно, як правило, є вродженим та підлягає корекції протягом перших 6-7 років життя. В іншому випадку епітелій, що продукує сперматозоїди, може бути пошкоджений, що стає причиною безпліддя. У такому разі лікування з чоловічим безпліддям лише хірургічним способом корекції розташування яєчка, відновлення всіх кровоносних судин та епітелію.

Дуже впливають на чоловіче репродуктивне здоров’я перенесені інфекційні захворювання. Таке «дитяче» захворювання, як свинка, може назавжди позбавити чоловіка радощів батьківства. Біда в тому, що вірусний паротит (медична назва свинки) ушкоджує залози, починаючи від слинних і закінчуючи яєчками. Неправильне та несвоєчасне лікування свинки може призвести до незворотних наслідків. Негативний вплив на сперматогенез можуть і різні ЗПСШ. Статеві інфекції, викликаючи запальні явища в простаті та іноді в яєчках, знижують якість сперми – сперматозоїди продукуються в недостатніх кількостях або їхня активність нижча за необхідну.

Безпліддя у чоловіків причини також має і такі, як вплив на організм радіоактивного та інших видів випромінювань, перегрівання у ванній або сауні, стрес, неправильне харчування та ін. Безумовно, знижує репродуктивну функцію чоловіка зловживання алкоголем, курінням та іншими радощами. Дуже важливо розібратися, що заважає чоловікові проявити себе як продовжувача роду і приступити до лікування та/або відновлення організму. Зробити це, звичайно, можуть лише кваліфіковані спеціалісти у клініці, де є все необхідне діагностичне обладнання. Для обстеження використовують візуальний огляд, УЗД та лабораторні аналізи сперми.

Іноді може знадобитися штучне запліднення жінки попередньо підготовленою спермою. Наприклад, якщо з якихось причин відбувається злипання сперматозоїдів або жіночий організм «в багнети» сприймає деякі компоненти насіннєвої рідини, сперматозоїди позбавляють її. У такому разі лікування безпліддя у таких чоловіків виконується спеціальними інгібіторами, які діють на гормональному рівні та злегка «присипляють» імунну систему чоловіка саме в цьому напрямі захисту.

У будь-якому випадку, безпліддя у чоловіків – не вирок і навіть діагноз.

ОБСТЕЖЕННЯ У МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ “ЗДОРОВ’Я родини TREEAMED”

Перший етап обстеження на пошук причини безплідності у чоловіків – це аналіз сперми. Його суть у визначенні кількісних та якісних характеристик сперми та сперматозоїдів.

Аналіз виробляється за такими показниками: обсяг еякуляту, кількість сперматозоїдів, їх активність, структура, показники.

Усі діагностичні роботи проводяться найкращими спеціалістами лаборантами вищої категорії на спеціальному обладнанні фірми Ziss (Німеччина). Завдяки такому підходу можна виявити приховані патології безпосередньо в сперматозоїдах. Адже ніхто не виключає варіанта, коли проблема криється в слизу, який продукує передміхурова залоза чоловіків. Також необхідний урологічний/андрологічний огляд, УЗД мошонки та передміхурової залози. Причини чоловічого безпліддя можуть бути навіть у психологічній площі, коли чоловік боїться відповідальності, і тому і на нервовому рівні «глушить» роботу сперматозоїдів.

ЛІКУВАННЯ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Лікування безпліддя у чоловіків починається з усунення гнітючих сперматогенез факторів. Призначається дієта, пропонується курс фізіотерапії. Як показує практика, ймовірність зачаття після зміни способу життя та відмови від шкідливих звичок може становити досить високий відсоток без подальшої терапії.

Якщо у пацієнта виявлено інфекційні захворювання, лікар призначає антибактеріальне лікування. Якщо причина безпліддя у хірургічній патології, пацієнту призначається операція. У будь-якому випадку, чоловіче безпліддя та лікування призначається без варіанта. Головне знайти причину патології, якщо вона є, а вже потім її усунути. Усі лікарі спочатку усувають проблему, а потім – наслідки.

Після завершення усунення причин та після проведення терапевтичних процедур здійснюється стимулююча діяльність. Лікар призначає спеціальні препарати, які мають збільшити сперматогенез. Одночасно рекомендується бути присутнім на сеансах психотерапевта, адже він може суттєво допомогти при лікуванні чоловічої безплідності.

Варто пам’ятати, що лікування чоловічої безплідності практично в 90% випадках ефективне. Головне, вчасно звернутися до хорошого фахівця, який запропонує високоефективне комплексне лікування, складене для Вас за індивідуальною схемою. А потім вже кожен чоловік буде повністю задоволений результатами лікування.

Профілактика чоловічого безпліддя:

 • здоровий спосіб життя: повноцінний відпочинок та достатній сон;
 • регулярні прогулянки на свіжому повітрі;
 • ранкова гімнастика;
 • регулярні заняття спортом;
 • нормалізація психо-емоційного стану: усунення постійних стресів у сім’ї та на роботі, відвідування театрів, читання художньої літератури, концертів класичної музики;
 • корекція ваги тіла за його суттєвому збільшенні;
 • необхідність виключення або мінімізування шкідливостей на роботі, таких як хімічні (отрути, нафтопродукти, лакофарбові матеріали), фізичні (іонізуюче та НВЧ випромінювання, шум, вібрація, струми високої частоти, холод і особливо висока температура);
 • збалансоване харчування. Обов’язково включити до свого раціону м’ясо тварин, яйця, морепродукти (свіжозаморожені), селеру, свіжі фрукти та овочі, рослинну нерафіновану олію, продукти бджільництва (мед, пилок, маточне молочко), горіхи (крім арахісу). Не рекомендуються що виключають білок дієти – вегетаріанство. Виключити гострі страви, копченість.
  хірургічне лікування захворювань репродуктивних органів (варикоцеле, водянки яєчка, фімозу), пахвинних гриж;
 • своєчасне лікування запальних захворювань репродуктивних органів (простатити, епідидиміти);
 • своєчасне лікування супутніх захворювань (особливо ендокринних, органів шлунково-кишкового тракту);
 • профілактика та своєчасне лікування захворювань, що передаються статевим шляхом;
 • регулярне статеве життя (через 3-5 днів);
 • відмова від шкідливих звичок (зловживання алкоголем, курінням, вживання наркотиків).

Запишіться на прийом

Дані не будуть передані третім особам

Схожi статті
Вартість послуг
Інна, 38 років Дякую лікареві цієї клініки - Сторожеву Євгену Євгеновичу! У сім'ї виникла проблема – кілька років ми не могли завагітніти. Лікарі говорили, що зі мною все ок, грандіозних проблем нема. Тоді довелося його трохи помучити, але можу сказати, що результати лікування є. Дуже вдячні нашому лікарю за допомогу 🙂 Дуже приємний чоловік та компетентний лікар. Ось тільки питання, чому тут вказано три адреси. Наскільки я знаю, клініка тільки на Новокостянтинівській...

Файли cookies

Для персоналізації сервісів ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використання сайту, ви погоджуєтеся з цим. Подробиці про файлах cookies і про обробку ваших даних - в Політиці конфіденційності.

оберіть мову сайту
x